Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Jest wiele doskonałych gier komputerowych w klimatach military science fiction. Mają one swoje niezaprzeczalne zalety, które sprawiają, że warto jest usiąść przed monitorem by poprowadzić do zwycięstwa siły Rebelii przeciwko Imperium lub zostać Mistrzem Oriona po bitwie o Antares. Jednak wedle powszechnej opinii żadna gra nie może równać się pod względem klimatu z tak zwanymi "bitewniakami".


Dlaczego "Full Thrust"? Jest wiele przyczyn dla których wielu graczy na świecie wybrało ten system do gry w klimatach science fiction.


Zasady gry są dostosowane do postulatu szybkości rozgrywki. To absolutnie nie oznacza, że są banalne. Bynajmniej! Według wielu graczy w "Full Thrust" udało się osiągnąć coś bardzo trudnego. Mianowicie zbudować system, który jest jednocześnie prosty, szybki oraz wymagający. To tak, jak w szachach, gdzie na niewielkiej planszy toczy się wyśrubowana logicznie rozgrywka według zbioru prostych zasad. Minimalna instrukcja systemu w wersji dla początkujących "Full Thrust Light" to tylko dwie strony zasad i dwie strony rozkazów i stanu floty do wydruku (po jednej dla każdego gracza)! Dzięki "Full Thrust Light" w ciągu niecałej godziny można opanować podstawy ruchu i walki oraz stoczyć pierwszą bitwę.


Wszystkie zasady "Full Thrust" są do pobrania w angielskojęzycznej wersji bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że taka sytuacja utrzyma się w przypadku kolejnej, oczekiwanej edycji FT w wersji 3.0. Ciekawostką jest fakt, że "Full Thrust" jako jedyna nie-angielskojęzyczna edycja zasad ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Portal pod nazwą "Gwiezdne floty". Było to parę lat temu, ale niektórzy szczęśliwcy posiadają tego "białego kruka", a inni rozpaczliwie polują na niego na aukcjach internetowych.


Obecnie "Full Thrust" nie jest systemem szczególnie popularnym. Taki stan rzeczy według fanów tego bitewniaka jest bolesny i niesprawiedliwy. Dlatego społeczność FT na "pełnym ciągu" podjęła szereg działań promocyjnych, które jak mamy nadzieję reaktywują go jak Feniksa z popiołów. Centrum i "mózg" tych planów stanowi nowy portal poświęcony "Full Thrust" i fantastyce militarnej mil-sf.pl. Na wszystkich zainteresowanych czekają artykuły, relacje z bitew (AAR), specjalistyczne i przyjazne forum dyskusyjne oraz galeria zdjęć.


Podsumowanie
-gra jest szybka, prosta do nauczenia i emocjonująca
-istnieją zasady w języku polskim,
-angielskojęzyczne zasady są darmowe i stale aktualizowane,
-zasady dopuszczają różnorodne klimaty (np. "Star Wars", "Star Trek",
"Babylon 5", "Honor Harrington" itd.).
-nie wymaga dużych nakładów finansowych,
-jest możliwość gry PBEM (przez e-maila) za pośrednictwem świetnego programu FTJava (darmowego zresztą)
-istnieje polska społeczność fanów "Full Thrust" skupiona wokół portalu www.mil-sf.pl